Dlaczego warto?

Nie musisz już szukać, robimy to za Ciebie! Korzystając z najlepszych źródeł informacji.

 

Codziennie powiadamiamy Cię o nowych ofertach! Oszczędzasz czas i pieniądze!

 

 Codziennie możesz także umawiać się na oglądanie wielu mieszkań, oferty są do Twojej dyspozycji 24h na dobę 7 Dni w Tygodniu przez 30 dni!!!

 

 Skorzystaj z naszych sprawdzonych rozwiązań i nie marnuj już czasu!

 

 Otrzymujesz powiadomienia - na bieżąco! W przypadku kiedy zdecydujesz się wynająć mieszkanie - nie płacisz już wysokiej prowizji, jak u innych pośredników!

 

 Korzystasz z najlepszych porad, sprawdzonych umów najmu, załączników do umów i wskazówek, dzięki którym wiesz jak bezpiecznie wynająć mieszkanie oraz negocjować cenę!

 

 Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji! Jeżeli Twoje plany ulegną zmianie - powiadom o tym konsultanta, abyśmy mogli dopasować usługę wprost do Twoich potrzeb!

 

Uwaga!!! W związku ze zgłoszeniami, naszych klientów o wyłudzeniach zaliczek przez rzekomych właścicieli mieszkań.

Przestrzegamy Państwa aby nie płacić zaliczek nie oglądając wcześniej mieszkania

Jeżeli już właściciel wymaga zaliczki płatnej z góry to najlepiej jest się spotkać z właścicielem mieszkania,  zaliczkę przekazać osobiście, prosząc właściciela o pokwitowanie i podpis otrzymania pieniędzy na poczet wynajmu mieszkania spisując dane z dowodu osobistego na którym to zdjęciu jest osobą która pobiera przedpłatę.

Zanim podpiszesz umowę najmu z właścicielem lokalu...

Pamiętaj że...

Bezwzględnie powinieneś dokładnie przyjrzeć się mieszkaniu. Sprawdź instalacje: wodną, gazową i elektryczną.

Bardzo dobrym sposobem jest sporządzenie dokładnego opisu stanu technicznego lokalu (protokół zdawczo-odbiorczy dostępny w naszym serwisie) - np. ściany, podłogi, armatura - i jego wyposażenia - meble, sprzęt RTV i AGD. Wraz ze spisanymi licznikami, taki dokument może być załącznikiem do umowy najmu. Dzięki temu unikniemy ewentualnych oskarżeń o zniszczenie lub kradzież oraz innych sporów.

Im dokładniejszy opis stanu mebli i sprzętów, tym mniej prawdopodobna perspektywa nieporozumień. Dla tego warto opisać sprzęt np. w ten sposób: telewizor Panasonic Viera, model i nr seryjny, stan: idealny etc.

Zawsze warto negocjować cenę.

Jakie argumenty mogą przekonać właściciela? 
Po pierwsze długość umowy najmu
Lepiej mieć pewnego i tańszego najemcę na dłuższy czas niż takiego, który zniknie po kilku miesiącach. 
Można też przygotować listę niezbędnych napraw i sprecyzować, które z nich sfinansuje właściciel, a za które ma płacić najemca.

By upewnić się czy osoba, która podaje się za właściciela faktycznie nim jest, poproś o okazanie aktu notarialnego, wypisu z ksiąg wieczystych lub zaświadczenie ze spółdzielni.

Właściciel powinien okazać się dowodem osobistym.

Jeżeli dane osobowe w tym np. PESEL lub NIP - w tych dokumentach nie zgadzają się z dokumentami wynajmującego, mamy podstawy, by podejrzewać, że nie wszystko jest w porządku.

Warto pamiętać, że mieszkanie może wynajmować nie tylko właściciel. Możemy spotkać się z tzw. podnajmem. Wtedy musimy jednak sprawdzić, czy umowa właściciela z wynajmującym taką możliwość przewiduje.

Po pierwsze - precyzyjna umowa!!!

Wydrukuj ją sobie , masz ją po zalogowaniu się u nas zakladce - Umowa najmu (wzór)

Gdy zdecydujemy się na konkretny lokal, podstawą jest podpisanie umowy z wynajmującym. Bez niej może on nas wyrzucić na bruk w środku zimy.

Musimy zwrócić uwagę na to, by umowa najmu była tak skonstruowana, by później nie było wątpliwości co do jej zapisów. To bardzo ważne, bo to właśnie ten dokument będzie stanowić podstawę do rozstrzygania ewentualnych sporów.

W umowie musi zostać przede wszystkim określone kto i do kiedy będzie mieszkał w lokalu. Jeżeli jest to umowa na czas nieokreślony powinna zostać ustalona długość okresu wypowiedzenia.

Musi się w niej znaleźć dokładna wysokość stawki czynszu i skala ewentualnych podwyżek - jeżeli umowę zawarto na kilka lat. Trzeba też zapisać terminy płatności i uregulować kwestię tego, kto ponosi koszty opłat eksploatacyjnych i w jaki sposób są regulowane rachunki za media - bezpośrednią wpłatą na konto dostawcy czy też może wpłacane właścicielowi lokalu.

Należy też odnotować fakt wpłacenia kaucji - z reguły jest to równowartość od jednego do trzech miesięcznych czynszów. Warto uregulować sposób zwrotu kaucji - może być ona albo odliczona od opłat za ostatnie miesiące najmu lub zwrócona po przekazaniu lokalu.

Co powinno znaleźć się w umowie najmu:

- Czas trwania (określony lub nieokreślony)

- Czynsz i inne opłaty (wysokość, termin zapłaty, odsetki za zwłokę)

- Wysokość kaucji i jej przeznaczenie

- Prawa i obowiązki właściciela i wynajmującego, np: dokonywanie napraw i możliwość podnajmu

- Warunki wypowiedzenia.

 

Niektórzy specjaliści wskazują, że przy wynajmie większe ryzyko ponosi jednak właściciel mieszkania.

RADA:
Wynajmujący musi pamiętać, że właściciel może mieć dodatkowy komplet kluczy do mieszkania. Ale wejście do lokalu wtedy, gdy najemcy w nim nie ma jest zabronione.

I choć nigdy nie będzie miał on 100 proc. pewności, że osoba, która będzie wynajmować mieszkanie lub dom będzie terminowym płatnikiem czynszu i wykorzysta lokal na cele zgodne z umową, to transakcję może uczynić pewniejszą.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa to:

- Unikanie umów na czas nieokreślony, ustanowienie kaucji lub - co kosztuje kilkaset złotych - ustanowienie tytułu egzekucyjnego u notariusza. Dzięki temu właściciel będzie mógł odzyskać mieszkanie, jeżeli wynajmujący przestał płacić czynsz.

- Zadbanie o dopełnienie wszystkich formalności w momencie podpisywania umowy najmu.

Mamy nadzieję, że wymienione wskazówki pomogą Państwu wynająć mieszkanie bez żadnych problemów.

Życzymy powodzenia!!!

Zespół serwisu Biurowynajem.pl

Cena od:

Cena do:

Ilość pokoi / typ mieszkania:

Lokalizacja:

Wyposażenie mieszkania:

Telefon i/lub email:

Czego dokładnie potrzebujesz?